Záhlaví stránek

 

Sportovní & Rekondiční masáže

SPORTOVNÍ A RELAXAČNÍ (REKONDIČNÍ) MASÁŽE

Cítíte se unaveni? Bolí vás záda, případně celý člověk a máte pocit, že se sebou už nutně musíte něco udělat? Pak neváhejte a přijďte!
     Je obecně známo, že masáž uvolňuje tělo i mysl a zbavuje nás únavy a napětí. Blahodárně působí nejen na kůži, podkožní vazivo a svaly, ale též na srdečně - cévní, nervový, trávicí a vylučovací systém.

     Zvlášť v dnešní - moderní a velice uspěchané době, kdy jsou na člověka kladeny často dost vysoké požadavky nějak zapomínáme starat se o své tělo.      Říkáme - zdraví nade vše, ale málokdy nás napadne, že zdraví není samozřejmost a je třeba o něj pečovat. A pravidelná masáž není ten nejhorší začátek!


Nabízím prozatím tyto masáže:
 
Relaxační          masáž
Sportovní           masáž
Breussova          masáž
Anticelulitidová    masáž
Dornova  metoda


RELAXAČNÍ MASÁŽ
:


     slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění a celkově osvěžuje.
Po této masáži by již neměla následovat žádná náročnější činnost, naopak se doporučuje alespoň půlhodinový odpočinek vleže.

SPORTOVNÍ MASÁŽ:

     dělí se do několika skupin:
A) masáž kondiční
     je určena ke zlepšení zdravotního stavu, k posílení organismu zanedbaného nedostatkem pohybové činnosti i dalšími zdravotně negativními vlivy. To se projevuje např. ztrátou pevnosti kůže, omezeným pohybem v kloubech, ochablým a zkráceným svalstvem - ztuhlostí, bolestivostí, atd.

     Náprava je možná skloubením vhodné sportovní činnosti s masáží, která je vydatnější - tvrdší než masáž relaxační. V takovém případě se masáž doporučuje alespoň jedenkrát týdně po dobu nejméně dvou měsíců. Jedna masáž je v tomto směru naprosto neúčinná.

B) masáž pohotovostní (pro sportovce)

     slouží k připravení sportovce na podání maximálního výkonu. Provádí se nedlouho před startem.

C) masáž o přestávkách mezi výkony
     používá se pouze při závodech (např. bude-li se někdy v budoucnu konat běh Terryho Foxe po Návsi :-) nebo turnajích...


Pokud Vás bolí záda, je velmi dobré kombinovat masáže s návštěvou kryosauny